Târgul tradiţional organizat pentru giurgiuveni, în perioada Rusaliilor

După cum s-au obişnuit deja giurgiuvenii, în preajma marilor sărbători, la Giurgiu, au loc târguri tradiţionale în cadrul cărora se comercializează produse şi obiecte foarte apreciate. Şi anul acesta, de Rusalii, municipiul nostru va găzdui un astfel de eveniment, organizat de o societate privată, cu sprijinul Primăriei Municipiului Giurgiu.
Târgul producătorilor va avea loc în perioada 5-9 iunie, în tradiţionala locaţie pentru astfel de evenimente – Parcul Mihai Viteazul şi va reuni producători şi meşteri populari din toată ţara. Afumături, pastramă, brânzeturi, dulciuri de casă, articole de marochinărie, accesorii, blănuri, obiecte lucrate manual sunt câteva dintre surprizele cu care sunt aşteptaţi giurgiuvenii.

Ultima modificare: 04.06.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Proiectul transfrontalier privind Coridorul 9 Pan-european de transport reintră în procedura de licitaţie